Bio-P1 do septiku 500 g

Bio-P1 do septiku 500 g
Sleva 30%

Biologický přípravek je určen k likvidaci organických nečistot v septicích, žumpách, suchých záchodech a jímkách.

  • Kód zboží: 9239
  • Dostupnost: není skladem
  • Původní cena: 399 Kč

Cena: 279 Kč

Poslat známému

Podrobnosti

Popis produktu

BIO-P1 je biologický přípravek určený k likvidaci organických nečistot v septicích, žumpách, suchých záchodech a domovních čistírnách odpadních vod. Obsahuje směs přírodních bakterií a enzymů, které rozkládají organické látky a výrazně omezují zápach.

  • Využití v septicích a žumpách : Na povrchu obsahu septiku se po použití vytvoří pěna a u dna jemná usazenina. Po pravidelných aplikacích se obsah těchto nádrží rozloží na kalovou vodu a pokud má septik přepad, odteče do kanalizace. Tím se zamezí vyvážení septiku. V případě, že septik přepad nemá, usazený kal je zkapalněný, nezapáchá a je zbaven zdraví škodlivých patogenních látek. Přípravek je vhodné používat po celý rok, i v zimním období, neboť obsah septiku v zimě nezamrzá.
  • Využití v suchých záchodech: Po nalití do suchého záchodu začnou bakterie s rozkladem a zmizí nepříjemný zápach. K úplnému rozložení exkrementů, včetně toaletního papíru, dochází za 2 až 3 měsíce. Je důležité suchý záchod alespoň 1x týdně prolít vodou.
  • Využití v biologických čistírnách : Přípravek zvyšuje účinnost domovních čistíren odpadních vod. Je vhodný též na nastartování čistírny po vyvezení kalů.
  • Návod k použití : Obsah sáčku rozpusťte a rozmíchejte ve 2l teplé vody (30 – 40st. C ) a nechte cca 15 – 30 min aktivovat za občasného míchání. Poté roztok použijte přímo do septiku, žumpy. Pravidelné měsíční dávky pomohou zajistit nezapáchající a bezproblémový provoz systému. Rozmíchaný roztok použijte max. do 1 hod. od začátku přípravy.

Měsíční dávka pro septik do obsahu 5m3 je 100g.

Pro nastartování procesu biologického čištění v septiku o objemu do 5m3 doporučujeme během prvního měsíce použít zvýšené množství přípravku, a to 2 balení BIO-P1 měsíčně a nebo po 1 balení každých 14 dní. Nadále aplikovat do septiku 1 balení (100g) 1 x měsíčně. !!!Významným doplňkem přípravku BIO P1 je Septikšok Tento přípravek je vhodné použít do hodně zanedbaných septiků. !!! Zkapalňuje a rozkládá jinak těžko rozložitelný organický odpad.   

Dávkování

Septik o objemu do 5 m3

Septik o objemu do10 m3

Startovací dávka (během 1. měsíce) 200g (2 balení) 400g (4 balení)

Udržovací dávka (2. a následující měsíce) 100g (1 balení) 200g (2 balení)

Důležitá upozornění:

  • přípravek rozmíchejte v umělohmotné nádobě nekovovým předmětem
  • roztok aplikujte na noc nebo nejlépe na víkend
  • min. 24 hod. po aplikaci nepoužívejte žádné chemické, dezinfekční a bělící přípravky, kyseliny, louhy, jejichž použití zásadně snižuje účinnost