Chytrá houba na plísně BIOREPEL

BIO REPEL chytrá houba je ojedinělý netoxický ekologicky čistý přípravek, představující nové možnosti ošetřování zdí v objektech proti nežádoucím vlivům plísní.

  • Kód zboží: 12-B0001
  • Dostupnost: není skladem

Cena: 289 Kč

Poslat známému

Podrobnosti

BIO REPEL (1x1g a 1x2g) je originální kompozice mikroorganismů obsahující "chytrou houbu", která likviduje nežádoucí plísně na zdech domů. Pythium oligandrum (česky "chytrá houba") se přímo živí plísněmi na zdech, po jejich eliminaci nemá čím se živit a z ošetřeného zdiva vymizí. Aktivní mikroflóra je nepatogenní, nenapadá rostliny, zvířata ani lidi. Jedná se o mezidruhový parazitizmus.

Po aplikaci nepoužívejte barvy na zeď, které obsahují chemické či fungicidní složky, Chytrá houba je živý organismus a je potřeba používat výhradně barvy bez chemických přísad a bez fungicidních účinků.

Návod:

1. Ustřihněte naznačený roh sáčku A a dolijte vlažnou pitnou vodou. Protřepejte, postavte sáček na stůl a nechejte obsah pět minut aktivovat. Aktivovaný přípravek dále nařeďte do 10 - 20 l vody.
2. Malířským válečkem nebo štětcem (i houbičkou) omyjte připraveným roztokem postižené místo (tmavé skvrny plísně na zdi) pak roztok vylijte.
3. Pokračujeme po zavadnutí zdiva (cca 20min).
4. Ustřihněte naznačený roh sáčku B a dolijte vlažnou pitnou vodou. Protřepejte a nechejte obsah pět minut aktivovat, pak dále nařeďte do cca 1,5 litru vlažné vody.
5. Pomocí malířského válečku nebo štětce naneste na napadené zdivo s minimálním překrytím cca 5 cm ředěnou suspenzi (1,5 litru).
6. Ošetřené místo můžete po zaschnutí překrýt malířskou barvou.

Na jakou plochu jeden přípravek vystačí:

1. Sáček B, což je aktivní látka, je třeba rozmíchat v 1,5 litru vody.
2. Vzniklá suspenze většinou vystačí na 3x3 metry, což je jedna běžná zeď.

Přípravek je možné použít i do malířské barvy:

1. Ustřihněte naznačený roh sáčku B a dolijte vlažnou pitnou vodou. Protřepte a nechejte obsah pět minut aktivovat.
2. Vzniklou suspenzi vmíchejte do běžné malířské barvy bez fungicidních účinků.
3. Malujte běžným způsobem.

Upozornění:

Nejméně 14 dní před aplikací biologického přípravku (nejlépe však až 2 měsíce předem) nepoužívejte žádné jiné přípravky na ošetřování zdí proti plísním (SAVO,...). Totéž platí po aplikaci Chytré houby. Chemické přípravky houbu likvidují.

Po aplikaci nepoužívejte barvy na zeď, které obsahují chemické či fungicidní složky, Chytrá houba je živý organismus a je potřeba používat výhradně barvy bez chemických přísad a bez fungicidních účinků. 

Protože se jedná o živou houbu, po aplikaci v některých případech nastává někdy viditelné zhoršení plísně, ale po několika týdnech pozvolna plíseň ustupuje a výrazného zlepšení docílíte po půl roce či někdy až po roce od aplikace (až do úplného vymizení plísně). Účinek je pak ale dlouhodobý. Je však třeba vydržet a neaplikovat jiné chemické přípravky (například SAVO úspěšně likviduje houbu, které nemá pak šanci bojovat proti plísni).

Bio Repel neodstraňuje pigmentaci ze zdí (různé barevné skvrny), neobsahuje totiž chlór a nemá tudíž bělící účinky. Plísně bez živin jsou mrtvé, ale pigmentace zůstává. Proto doporučujeme zdi přetřít barvou bez fungicidních účinků.

Výrobek skladujte v suchu při pokojové teplotě 15-25 stupňů C a relativní vlhkosti 40%.

Nepolykejte. Uchovávejte mimo dosah dětí.

Mnohaleté zkušenosti ukazují, že se plíseň na zdi může po aplikaci Chytré houby zvýraznit a vypadá někdy i mnohem hůř. Je potřeba počkat, až se Chytrá houba rozmnoží požíráním plísně a za několik měsíců se dočkáte očekávaného efektu a následně většinou na několik let jste se plísní zbavili. Je potřeba ale vydržet, nepoužívat hned jiné chemické přípravky proti plísním, která vždy zahubí i Chytrou houbu a po aplikaci chemických přípravků se plíseň často rychle vrací, někdy i v pravidelných intervalech. Máme zkušenosti i s tím, že po aplikaci právě při první reakci plísně se plíseň začne bránit, rozlézat mimo natřené místo a vypadá hrozivě, ale houba se jí živí a množí na plísni, takže ji nakonec požírá, až zmizí většinou na pět let, ale je to půlroční boj (v těžších případech i roční).